990
грн

Вакцинація дітей – це серйозний бар’єр для небезпечних захворювань. Відповідальність за самопочуття дітей несуть батьки і, роблячи щеплення, вони можуть вберегти їх від хвороб, що погрожують розвитку та життю.

Вакцинація Бустрикс + Поліо забезпечить максимум захисту для дитини!

 • Бустрикс – для профілактики дифтерії, коклюшу й правця;
 • Бустрикс Поліо – для захисту від коклюшу, дифтерії, правця та поліомієліту.

Вакцина призначаються для ревакцинації дітей після 3 років. Для дорослих вона використовується для профілактики коклюшу та при плануванні вагітності.

Для чого треба робити щеплення Бустрикс та Бустрикс Поліо

Вакцинація Бустрикс і Поліо – процедура надзвичайно важлива та здатна вберегти дитину від серйозних хвороб, тому нехтувати нею не слід.

Коклюш – серйозна хвороба, яка дуже небезпечна для немовлят. Мало того, що під час сильного кашлю у дитини виникає дефіцит кисню, окрім цього ще може трапитися крововилив в головний мозок і зупинка дихання. Також коклюш сильно б’є по імунітету, за рахунок чого до основного захворювання приєднується ще й бактерійна інфекція.

Дифтерія – інфекційне захворювання, яке передається повітряно-краплинним шляхом та через тісний контакт. Причому носієм цієї інфекції може бути людина, у якої є щеплення. Хвороба вражає носоглотку й інші органи тіла за рахунок важкої інтоксикації. На жаль, близько 20 % випадків закінчуються летальним результатом.

Правець – хвороба, яка завдає шкоди нервовій і серцево-судинній системі людини, викликає судоми та задуху. Бактерії передаються через подряпини й рани на тілі та є небезпечною отрутою.

Поліомієліт – не менш серйозне вірусне захворювання, яке може викликати параліч і псування нервової системи. Ця хвороба передається дихальним шляхом і через предмети загального користування. У 5 з 1000 хворих розвиваються деформації хребта, які залишають людину інвалідом до кінця її днів.

Протипоказання

Вакцина Бустрикс протипоказана людям, у яких після адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцина (АКДС) відзначалися висока температура (до 40 °C), були судоми чи неврологічні порушення. Також її не призначають тим, у кого спостерігаються алергічні реакції на компоненти вакцини, й людям з тромбоцитопенією. Як і при іншій вакцинації, не можна йти на щеплення з температурою, висипанням на тілі та іншими проявами хвороб.

Під час вагітності не було зафіксовано негативного впливу на плід, а під час годування грудьми вакцина не застосовувалася.

Підготовка до вакцинації

Підготовка перед щепленням потрібна для мінімізації негативних наслідків, тому треба дотримуватися ряду правил:

 • пройти обстеження у лікаря, щоб виключивши усі протипоказання;
 • здати загальний аналіз крові та сечі;
 • обмежити контакти з потенційно хворими людьми.

Як проходить процедура

На щеплення дитина приходить з одним із батьків після огляду лікаря. Медичний працівник внутрішньом’язово вводить вакцину об’ємом 0,5 мл в дельтовидний плечовий м’яз.

Запам’ятайте: вакцину забороняється вводити внутрішньовенно.

Після вакцинації дитині потрібний спокій. Відмініть усі фізичні навантаження, секції та відвідування місць з великим скупченням людей. Спостерігайте за станом дитини, вимірюючи температуру тіла. Місце ін’єкції не мочити протягом доби.

Можливі побічні наслідки

Зазвичай значних наслідків така вакцинація не дає, проте можуть траплятися наступні випадки:

 • підвищення температури тіла;зниження апетиту;
 • біль і почервоніння в місці уколу;
 • плаксивість;
 • головний біль;
 • пронос;
 • підвищена стомлюваність і дратівливість.

Вакцинація Бустрикс і Бустрикс Поліо створює високий імунітет у дітей до дифтерії, правця, коклюшу й поліомієліту. Зробивши щеплення, батьки допомагають дитячому організму виробляти антитіла до небезпечних захворювань. Крім того, профілактичні щеплення захищають від виникнення епідемій в країні.

Приходьте на вакцинацію і робіть якісні щеплення Бустрикс та Бустрикс Поліо в медичному центрі Medicover!