Доплерографія – це сучасний метод діагностики судин верхніх та нижніх кінцівок, який робиться ультразвуковим методом. Проведення такого аналізу дозволяє визначити стан здоров’я судин (зокрема, циркуляції крові), а також встановити розвиток патологій на будь-яких стадіях.

Цей вид обстеження дозволяє виявити захворювання таких венозних судин:

  • великих підшкірних вен;
  • нижньої порожнистої вени;
  • стегнових, підвздошних та підшкірних вен;
  • підколінної вени та глибоких судин.

Проведення УЗДГ судин дозволяє оцінити стан венозного кровотоку, тобто прохідність крові через вени нижніх і верхніх кінцівок.

Перевага аналізів методом Доплера (доплерографія) полягає в можливості діагностики фактично будь-яких захворювань судин, які лише почали розвиватися. При цьому процедура не викликає побічних ефектів або поганого самопочуття у пацієнта – проводити доплерографію можна незалежно від віку, стану здоров’я або інших особливостей організму.

Коли треба проходити доплерографію судин нижніх кінцівок

Симптоми захворювань, при яких потрібна доплерографія судин кінцівок, досить широкі:

  • відчуття втоми при тривалій ходьбі, постійний біль у ногах;
  • висока чутливість кінцівок до холоду або перепадів температур;
  • варикоз;
  • неприємні відчуття в області стегон або стоп;
  • поява виразок на шкірі ніг;
  • набряки на ногах.

Окрім первинних симптомів, дуплексне сканування судин призначається при підозрі на розвиток облітеруючого атеросклерозу (ця хвороба характерна для усіх вікових груп пацієнтів, і ретельна діагностика дозволяє виявити її на початкових стадіях), ендартериїту судин кінцівок, варикозної хвороби ніг. Така недуга супроводжується значним застоєм венозної крові, що надалі може привести до тромбозу. Ретельне УЗД судин нижніх кінцівок дозволяє визначити міру варикозного розширення та призначити оперативне лікування (в деяких випадках призначається операція). А також при тромбозі глибоких вен кінцівок і інших хвороб судин.

Як відбувається доплерографія судин

За добу до обстеження слід утриматися від будь-яких напоїв, які містять у своєму складі кофеїн. Також не варто вживати спиртне або енергетики (у тому числі й безалкогольні). За 2 – 3 години до доплерографії не можна палити або вживати ліки.

Сама ж процедура доплер УЗД не викликає больових відчуттів і робиться без анестезії або наркозу. Лікар наносить на досліджувану ділянку спеціальний гель, який значно полегшує можливість перегляду судин і діагностики в реальному часі.

УЗД судин ніг робиться в положенні лежачи та стоячи (лікар просить пацієнта встати або лягти під час процедури). Загальний час діагностики – не більше за одну годину, а результат обстеження готовий вже через 15 – 20 хвилин після закінчення процедури.

Що дає проведення доплерографії

Цей вид діагностики є максимально інформативним та дозволяє лікареві встановити точний анамнез хвороби й призначити вчасне лікування.

Окрім проведення доплерографії судин, лікар може рекомендувати проведення інших аналізів – флебографії, дуплексного сканування судин, флебсцинтографії та інших видів діагностики.

Доплерографія судин нижніх кінцівок – це особливий метод діагностики, який поєднує звичайну доплерографію і комплексне ультразвукове дослідження. Флебографія і флебсцинтографія є іншими видами УЗД судин нижніх кінцівок, які призначаються для діагностики захворювань периферичних вен (наприклад, тромбозу або варикозного розширення).

У будь-якому разі лікарі медичного центру Medicover застосовують сучасне обладнання для діагностики, що дозволяє досягти максимально точних результатів і скоротити час обстеження пацієнтів. Крім того, ми забезпечуємо постійну медичну підтримку і проводимо усі додаткові дослідження і процедури. Записуйтеся на прийом до лікаря та будьте здорові!