Хоспіна допомога – це комплексна підтримка за участю медичного персоналу у домашніх умовах.

Багато людей з важкими захворюваннями часто не можуть отримати необхідні ліки або самостійно прийняти їх. Завдання медичного персоналу – забезпечити догляд за хворим і полегшити фізичне та психологічне страждання. Тобто хоспіс – це той же стаціонар, тільки вдома, хворий може отримувати все необхідне медикаментозне лікування, фізіотерапію та інші необхідні маніпуляції.

Хто потребує хоспісної допомоги

Сучасний хоспіс – це виїзна служба, завдяки якій хворі можуть отримувати паліативну допомогу у домашніх умовах.

Паліативної допомоги потребує багато хворих. Вона надається у тому випадку, якщо пацієнту не потрібне цілодобове знаходження у лікувальному закладі, проте він систематично потребує кваліфікованої медичної допомоги. Найчастіше це онкохворі на останніх стадіях, паралізовані, престарілі люди та пацієнти з важкими захворюваннями та довгим реабілітаційним періодом. У такому випадку краще за все організувати паліативну допомогу, тобто супровід медичною сестрою на дому.

Лікар складає план догляду за хворим, а медсестра виконує всі його вказівки. Для цього необхідно мати медичну карту із завіреним напрямом лікаря та виписку з історії хвороби.

Що входить в обов’язки медичної сестри при хоспісному супроводі

Супровід медичною сестрою та її обов’язки можуть бути різні – залежно від виду, стадії захворювання та фізичних можливостей хворого. Зазвичай це такі дії:

  • проведення медичних маніпуляцій (контроль прийому лікарських препаратів, необхідні ін’єкції, інфузійна терапія (лікування із застосуванням крапельниці);
  • проведення гігієнічних процедур (переодягання хворого, заміна памперсів, купання тощо);
  • виконання з хворим необхідних гімнастичних вправ;
  • допомога в годуванні;
  • масаж від пролежнів;
  • психологічна підтримка.

Систематичний догляд за хворим покращує якість його життя та самопочуття. Резервні сили організму мобілізуються, зменшується вираженість інтоксикації. До того ж у пацієнтів з домашнім хоспісним супроводом є можливість спілкування, що також покращує його самопочуття.

Хоспісна допомога – комплексний супровід хворого

Хоспісна допомога медсестри має на меті забезпечити максимально комфортний рівень життя хворого в стінах рідного будинку або спеціалізованого закладу.

Вартість послуги супроводу медичної сестри складає:

  • 1 година – 300 грн;
  • 2 години – 500 грн;
  • 8 годин (повний робочий день) – 900 грн.

Якісна паліативна допомога у більшості випадків виключає необхідність госпіталізації. Окрім того, це гарна можливість організувати лікарський динамічний догляд за пацієнтом у домашніх умовах. Це зручно та набагато безпечніше за догляд з боку когось із членів сім’ї, якщо вони не розуміються на медицині.

Супровід медичною сестрою на дому вирішує всі питання – правильності прийому лікарських засобів (вчасно та у правильному дозуванні), виникнення ускладнень та погіршення самопочуття. Професійна медсестра допоможе в терапії, гігієнічних процедурах та інших призначеннях лікаря.