0 800 305 911

безкоштовні дзвінки
з телефонів усіх операторів України

Сімейна медицина

Терапія (сімейна медицина) – це один з найбільших медичних розділів, який займається початковою діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань людського організму. Лікар-терапевт – це багатопрофільний фахівець, до якого звертаються хворі на самих ранніх етапах хвороби з різними симптомами. Його завдання – визначити хворобу, призначити ефективне лікування або направити до вузькопрофільного лікаря.

Клініка сімейної медицини – це установа, яка ставить здоров’я усієї сім’ї понад усе. Тут лікують пацієнтів різних вікових категорій, а також займаються профілактикою найрізноманітніших захворювань.

До сімейного лікаря-терапевта приходять з такими симптомами хвороб:

 • застуда, грип (підвищення температури тіла, біль у горлі та нежить);
 • пневмонія, бронхіт, запалення легенів (температура вище 38 °С, сухий або мокрий кашель, хрипи);
 • гастрит, вздуття, дисбактеріоз (болі та тяжкість у животі, печія, відрижка, нудота тощо);
 • серцево-судинні хвороби (анемія, гіпертонія, тахікардія та інші);
 • цистит і хвороби нирок (часте і хворобливе сечовипускання, поява набряків на руках, ногах і обличчі);
 • алергія (висипання на шкірі, короста та почервоніння слизових оболонок);
 • патології кровоносної системи (непритомність, слабкість, запаморочення, швидка стомлюваність);
 • ревматичні хвороби (болі в суглобах, хребті та в м’язах).

При вище перелічених симптомах пацієнти проходять первинне обстеження саме у терапевта і вже потім, при необхідності, направляються до профільного лікаря.

Методи лікування

Сімейна медицина – це досить широкий спектр послуг, який включає не тільки огляд терапевта, необхідні лікувальні дії, видачу листків непрацездатності та довідок, але й огляд пульмонолога та консультацію психолога, а також проведення курсу лікувального масажу.

Якщо ж узагальнювати, то методи терапевтичного лікування направлені на повне усунення причин виникнення захворювання, а також на протидію розвитку хвороб та усунення їх симптомів. Тобто цілі терапевтичного лікування можна розділити на три види:

 • этіотропні;
 • патогенетичні;
 • симптоматичні.

Що ж до методів, то вони можуть бути хіміотерапевтичними, біологічними та із застосуванням фізичних засобів дії на організм.

Основні переваги сімейної медицини

Сімейна медицина має багато плюсів. По-перше, сімейний лікар-терапевт у Львові «веде» хворого упродовж усього його життя, тобто лікує один і той самий лікар, який знає досконально медичну карту хворого, а також усі хвороби його членів сім'ї. Тому на прийомі він може швидко встановити діагноз або відправити на додаткову діагностику.

В деяких випадках лікар проводить додаткову консультацію з вузькопрофільними фахівцями, що допомагає йому швидше розібратися з випадком та призначити дійсно ефективне лікування.

По-друге, сімейна медицина ґрунтована на абсолютно нових принципах. Клініка сімейної медицини проводить лабораторні дослідження, займається хірургічними процедурами та консервативною терапією. Сучасне устаткування та висококваліфікований персонал – це перший крок до точної діагностики та своєчасного початку лікування, і саме сімейний лікар-терапевт є гарантом якісного обслуговування.