Встановлення коронки на зуби – це найпопулярніший спосіб протезування. Таким методом можна відновити пошкоджені зуби та їх функції. Вона покриває увесь зуб, проте ставлять її тільки у тому випадку, якщо є здоровий корінь зуба: вона виконує усі функції зуба й повертає посмішці пацієнта красивий зовнішній вигляд.

Види коронок

Часи, коли коронка асоціювалася із «золотим зубом» давно минули. На сьогодні зовні вони майже не відрізняються від звичайного зуба. Їх довговічність і надійність залежать від використовуваного матеріалу.

Металеві коронки використовуються рідко – через ряд зовнішніх відмінностей від справжніх зубів. Їх виготовляють із золота, титану, платини або нержавіючої сталі. Вони міцні, витримують великі навантаження та коштують недорого.

Металокерамічні – не менш популярні. Видима частина покривається керамічним покриттям. Такий вид протезування відносно недорогий та виглядає більш естетично. Їх часто ставлять на жувальні зуби.

Безметалеві коронки не провокують патології ясен і алергічних реакцій. Вони у свою чергу підрозділяються на керамічні та цирконієві. Ціна на безметалеву кераміку більша, проте зовні їх не відрізнити від справжніх зубів. Протезування цирконієм має високу міцність, виглядає натурально й не вимагає сильного обточування зуба. Термін їх служби від 20 років і більше.

Металопластмасові ж ідеальні для тимчасового протезування. Вони мають невисоку вартість, але будь-які фарбувальні продукти харчування можуть залишити на них свої сліди.

Що буде краще – безметалева кераміка або інший вид коронки, пацієнт вибирає за рекомендацією лікаря, залежно від своїх фінансових можливостей і медичних показань.

Як встановлюють коронки

Стоматолог робить огляд і відправляє пацієнта на рентген, щоб виключити патології зубів. Далі відбувається підготовка зуба – обточування алмазним бором, а іноді й видалення нерва. Лікар робить зліпок зуба та встановлює тимчасову коронку. Впродовж двох тижнів готується протез, після чого проводиться примірка. Встановлюється відбувається на стоматологічний цемент так, щоб не було дискомфорту.

Завдяки сучасним методам протезування в Медичному центрі Medicover можна встановити коронку й отримати красиві та здорові зуби. Ціна на керамічні та цирконієві коронки у Львові невелика. Головне пам’ятати про правила гігієну ротової порожнини, не гризти дуже тверду їжу й вчасно проходити профілактичні огляди у стоматолога.