Невропатолог – це лікар, який займається діагностикою та лікуванням центральної нервової системи дитини з народження до 18 років. Дуже важливо на усіх етапах розвитку малюка ходити на огляд до невролога, особливо це стосується дітей до одного року. Саме цей дитячий фахівець може виявити відхилення на ранній стадії й завдяки своєчасно початому лікуванню скоректувати нервово-психічний розвиток дитини.

Центральна нервова система відповідає за роботу усього організму, а головний мозок за психіку та інтелект. Мозок у дітей постійно розвивається і росте, дитина переживає усі емоції й хвороби, які були у мами під час вагітності, потім відчуває страх під час пологів, емоційні струси й так далі. Усе це позначається на нервовій системі малюка.

Коли треба йти до дитячого невропатолога у Львові

Дітям на першому році життя треба проходити профілактичний огляд у невролога в перший місяць, а потім в 3, 6, 9 і 12 місяців. Дітей старше лікар оглядає в 2, 3, 6, 7, 10 і 14 років.

Скарги, які вказують на наявність патологій нервової системи, наступні:

 • поганий сон;
 • посиніння і тремтяче підборіддя під час плачу;
 • закидання голови назад під час сну;
 • судоми;
 • енурез;
 • заїкання;
 • головний біль;
 • відрижка;
 • проблеми з ходою та координацією руху;
 • підвищена збудливість або навпаки млявість;
 • перенесений менінгіт або черепно-мозкова травма.

Дітки, які мають хронічні захворювання центрально нервової системи (такі, як ДЦП), повинні регулярно проходити огляд у невролога.

Дитячий невролог лікує епілептичні синдроми, патології головного мозку, гідроцефалію, патології м’язової системи, церебральні ураження, невроз і хвороби, які передаються генетично.

Як проходить огляд у дитячого невропатолога

Перед оглядом дитини фахівець дізнається у мами про течію її вагітності, як проходили пологи, які є скарги на здоров’я малюка та як давно вони почалися.

У немовлят лікар оглядає голову, розмір джерельця, рух очей, спостерігає за віковими навичками. У діток старше перевіряє рефлекси, тонус у м’язах і чутливість. Дитячий невролог у Львові може відправити дитину на обстеження до інших лікарів, таких як офтальмолог, інфекціоніст, отоларинголог і ендокринолог. Для повного діагностування призначаються лабораторні дослідження, УЗД, Ехо-энцефалоскопія, МРТ і КТ головного й спинного мозку, ЕЕГ-картування, нейросонографія тощо.

Після з’ясування точного діагнозу невролог призначає лікування. Для контролю стану лікар уточнить наступну дату візиту.

Пам’ятайте, якщо проходити профілактичний огляд у дитячого невропатолога у Львові регулярно, це дозволить вчасно виявити й усунути причини багатьох проблем. Використання сучасних методів діагностики, а також високий професійний рівень задіяних у нашому медичному центрі лікарів дозволить виправити відхилення в розвитку дитини.