Ехокардіографія – це дослідження серця за допомогою ультразвуку. Процедура абсолютно безпечна і вважається найбільш інформативною. При необхідності її можна проводити щодня і навіть по кілька разів на день – для моніторингу змін.

Хвороби серця є причиною більшості смертей, тому ігнорувати ЕХО-КГ не варто.

Коли потрібно робити УЗД серця

Ехокардіографію лікарі призначають людям з підозрою на патологію серця. Такий вид обстеження рекомендований професійним спортсменам, а також людям, які часто потрапляють в стресові ситуації, перехворіли бронхітом або пневмонією, адже після таких хвороб у роботі цього органу можуть статися порушення.

Підліткам після 14 років теж варто спостерігати за роботою серця за допомогою ультразвуку. У перехідному віці навантаження на цей орган дуже велике, тому ситуацію треба тримати під контролем. Вагітним та немовлятам також роблять УЗД, щоб виключити підозру на хвороби.

Йти на ЕХО-КГ можна без скерування від лікаря, якщо у вас є такі скарги:

 • біль у правій ділянці грудей;
 • перебої в серцебитті;
 • стрибки артеріального тиску;
 • головний біль і запаморочення;
 • втома та слабкість впродовж дня;
 • синюватий відтінок шкіри обличчя;
 • задишка;
 • непритомність;
 • перенесені хвороби серця.

На ЕХО-КГ фахівець може оцінити в реальному часі функціонування серця і вчасно виявити захворювання. Тому за наявності серцевих симптомів негайно звертайтесь до лікаря Медичного центру Medicover.

Які хвороби виявляє ЕХО-КГ

Завдяки процедурі УЗД можна виявити такі хвороби, як атеросклероз, серцева недостатність, аневризма аорти і перикардит, ішемію, інфаркт, міокардит, патології судин, серцеві тромби та інші вади.

Лікар оцінює розмір і товщину стінок, зміни та рухи клапанів, будову передсердя й інші порушення.

Види УЗД серця

Існує три види ехокардіографії:

 • одновимірне (у такому разі можна оцінити орган згори);
 • двомірне (серце видно з двох сторін);
 • тривимірне (оцінити роботу серця можна з усіх боків).

Також є доплер-ехокардіографія, на якій можна проаналізувати швидкість руху крові і турбулентність.

Підготовка до процедури

Особливої підготовки до ЕХО-КГ немає. Перед датою обстеження не варто вживати алкоголь, навантажувати себе фізичною роботою та пити каву. Також погодьте з лікарем препарати, які не варто вживати перед УЗД.

Як проходить обстеження

Пацієнт приходить на прийом, роздягається до поясу й лягає на кушетку на лівий бік або на спину. Фахівець змащує прозорим гелем місця, куди розміщує датчики. За допомогою ультразвукової насадки на моніторі з’являється зображення, яке лікар вивчає й аналізує.

Процедура УЗД триває не більше 20 хвилин, після чого пацієнтові видають заключення, яке пізніше розшифрує лікар-кардіолог.

Протипоказання

Ехокардіографія дозволена усім. Навіть новонародженим, вагітним і жінкам під час лактації. Єдине, що може ускладнити проходження цієї процедури та знизити достовірність результатів, це – відкриті травми на грудях і запалення на шкірі. Також людям із зайвою вагою для достовірності діагнозу рекомендовано МРТ.

Чим раніше буде виявлена патологія, тим швидше ви повернетеся до нормального способу життя. Пам’ятайте, жоден кардіолог не зможе допомогти хворому, якщо діагноз поставлений неправильно або занадто пізно. Тож приходьте на ЕХО серця у Медичний центр Medicover.