Гастроентеролог – лікар, що займається діагностуванням й лікуванням патологій шлунково-кишкового тракту (ШКТ), а також печінки, жовчовивідних шляхів та жовчного міхура. Погана екологічна ситуація, нерегулярне харчування, алкоголь, паління та стреси оточують нас день у день. Усі ці чинники негативно впливають на роботу ШКТ та на організм у цілому.

Кому потрібна консультація гастроентеролога

Усім чоловікам та жінкам рекомендовано проходити огляд гастроентеролога раз на рік. На ранніх стадіях хворобу можна повністю вилікувати консервативними методами.

Найчастіше до лікарів приходять із такими скаргами:

 • біль у животі;
 • відрижка;
 • здуття;
 • печія;
 • діарея;
 • тяжкість у животі;
 • часта нудота;
 • гіркота в роті.

Помітивши у себе якісь симптоми порушення роботи ШКТ, відразу звертайтеся до фахівців Медичного центру Medicover – так вам вдасться уникнути ускладнень.

Які хвороби лікує лікар гастроентеролог

Гастоентеролог спеціалізується на таких захворюваннях: гастрит, виразка, коліт, дисбактеріоз, панкреатит, холецистит, печія, хвороба Крону, дискінезія жовчовивідних шляхів, пухлини, хвороби печінки, дивертикули стравоходу, дванадцятипалої кишки, шлунку, хвороби кишківника й інші.

Патології печінки можуть бути викликані інфекційними хворобами, внаслідок інтоксикації, при ендокринних та аутоімунних захворюваннях. Проблеми печінки можна помітити тільки при здачі спеціальних аналізів крові з вени та на УЗД.

Як проходить консультація

На першій консультації гастроентеролог вислуховує скарги пацієнта, вивчає медичну карту й проводить огляд, промацує й простукує черевну порожнину пацієнта.

Пацієнтові будуть поставлені питання:

 • Як давно з’явилися симптоми?
 • Чи були раніше проблеми з ШКТ?
 • Який режим харчування?
 • Чи є якісь шкідливі звички?

Для достовірного результату лікар скеровує хворого на діагностичні дослідження.

Діагностика захворювань

Сучасні методи обстеження дозволяють розпізнати хворобу навіть на безсимптомній стадії. Гастроентеролог призначає лабораторні аналізи крові й сечі, УЗД черевної порожнини, колоноскопію, біопсію, КТ, МРТ, гістологію тощо. Можливо, знадобиться огляд інших лікарів: ендокринолога, уролога, проктолога та терапевта.

Усі вищеперелічені методи дозволяють у короткий термін встановити діагноз, простежити за змінами хвороби й своєчасно вжити необхідні заходи.

Основні методи лікування

У гастроентерології застосовуються консервативні та оперативні методи лікування хвороб ШКТ, печінки й жовчовивідних шляхів. Залежно від результатів діагностики лікар гастроентеролог складає індивідуальну схему лікування з урахуванням усіх особливостей здоров’я пацієнта. Окрім ліків, в лікуванні ШКТ широко використовується фізіотерапія й дієта. Людям, які страждають хворобами печінки та стравоходу, буде рекомендована дієта з виключенням усіх шкідливих продуктів (смаженого, гострого, солоного, солодощів, здоби, газованої води тощо).

Хвороби ШКТ дуже швидко прогресують та переходять у хронічну форму. За статистикою, частою причиною онкологічних хвороб стравоходу є самолікування. Тому не затягуйте з візитом до гастроентеролога Медичного центру Medicover у Львові. Не займайтеся самостійним діагностуванням й лікуванням, при перших же симптомах хвороб шлунку або печінки негайно записуйтеся на консультацію до лікаря.