0 800 305 911

безкоштовні дзвінки
з телефонів усіх операторів України

Гастроентерологія

Гастроентерологія – сфера медицини, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні шлунково-кишкового тракту (ШКТ) людини. Погане харчування, стресові ситуації, швидкий темп життя, вживання алкоголю та паління негативно позначаються на здоров`ї органів травлення, і їх необхідно лікувати.

Гастроентерологія має такі розділи:

  • Гепатологія – вивчає печінку, жовчовивідні шляхи та жовчний міхур;
  • Проктологія – займається хворобами кишківника;
  • Колопроктологія – вивчає розділи товстої кишки;
  • Ентерологія – діагностує й лікує хвороби тонкого кишківника;
  • Гастрологія – спеціалізується на шлунку;
  • Езофагологія – займається захворюваннями стравоходу.

62

Що лікує гастроентерологія

Лікар-гастроентеролог займається лікуванням таких хвороб, як гастрит, виразка, дисбактеріоз, панкреатит, холецистит, дуоденіт, диспепсія, гастроезофагальна рефлюксна хвороба, гепатит й інші хвороби печінки, жовчнокам’яна хвороба, синдром роздратованої товстої кишки, хвороба Крону, целіакія, кровотечі ШКТ та інші.

Усі ці хвороби викликають дискомфорт. Найчастіше він проявляється болем у боці, животі або грудях. Також є присутньою печія, відрижка, здуття, нудота, порушення випорожнення, зміна ваги та кольору шкіри.

При регулярних візитах до гастроентерологічного центру лікар допомагає нормалізувати роботу ШКТ, усунути незначні захворювання жовчного міхура, печінки, шлунку за допомогою дієти, а у важких випадках підбирає оптимальні методи діагностики і лікування.

Як проходить діагностика шлунково-кишкового тракту

У гастроентерології найпершим методом діагностики є зовнішній огляд живота, пальпація та простукування. Далі лікар вивчає історію хвороби й вислуховує скарги пацієнта. Також для уточнення діагнозу використовуються лабораторні дослідження, УЗД черевної порожнини, колоноскопія, зондування, ректосигмоскопія, лапараскопія, біопсія тощо. Окрім цього, обов’язково роблять аналізи крові, сечі, калу та жовчі.

Основні методи лікування

Лікування в гастроентерології буває консервативним або оперативним та проводиться тільки після діагностики шлунково-кишкового тракту у Львові. Дієта, фізіотерапія та медикаментозне лікування застосовуються на початкових етапах хвороби. Оперативне втручання рекомендоване у важких видах хвороб ШКТ. Яку схему лікування призначить лікар, залежить від конкретного випадку.

Профілактика захворювань ШКТ

Найголовнішим правилом профілактики хвороб гастроентерології є правильне харчування. Їжа повинна бути якісною. І її потрібно ретельно пережовувати. Дотримуйтесь достатнього споживання води та режиму харчування, а також виключіть зі свого раціону копченості, надлишки здоби, чіпси, газовану воду й іншу шкідливу їжу.

Оскільки здорова робота ШКТ на 80% забезпечує імунізацію організму, не слід нехтувати невеликими симптомами дискомфорту травної системи. Самолікування приносить лише уявний результат, через що хвороба переходить у хронічну форму, яка вимагає більш серйозного лікування. Тож не гайте часу та звертайтеся по допомогу до Медичного центру Medicover!