Усі учбові заклади незалежно від рівня акредитації вимагають від абітурієнтів в числі іншої документації довідку про стан здоров’я. Лікарське укладення про пройдений медогляд – не просто формальність, адже на підставі цього документу робиться висновок про придатність потенційного студента для навчання. Освітня установа у такий спосіб намагається попередити нещасні випадки. Крім того, профілактичний огляд у кваліфікованого фахівця ніколи не буде зайвим.

Медогляд для вступу

Комплексне обстеження, яке проходять абітурієнти, дає загальну картину стану здоров’я пацієнта. Це необхідно, щоб зробити висновок про його придатність для навчання. На підставі лікарського огляду видається медична довідка за формою 086/о. Цей документ абітурієнт і приносить до ВНЗ. Деякі учбові заклади приймають копії, іншим потрібний тільки оригінал довідки.

Зазвичай медогляд для вступу у ВНЗ припускає:

  • здачу загальних аналізів (лабораторне обстеження крові та сечі);
  • проходження флюорографії (рентгенологічне дослідження проводиться раз на рік);
  • огляд у профільних лікарів.

Список фахівців, яких треба відвідати перед поданням документів до освітньої установи, може доповняться, якщо пацієнт виявляє таке бажання, або його анамнез включає хронічні недуги. Укладення по пройденому медогляду дає терапевт.

Підготовка до обстеження

Окрім відвідування лікарів, абітурієнтові треба також здати кров і сечу для лабораторного дослідження. Щоб відповідь лабораторії була достовірною, і не доводилося проводити тест двічі, треба приділити увагу підготовці. Напередодні здачі крові на аналіз фахівці радять уникати фізичних навантажень, відмовитися від жирної висококалорійної їжі. Щоб уникнути недостовірних відповідей лабораторії перед здачею сечі не вживайте продукти, які впливають на колір урини: буряк, моркву тощо. По можливості обійдіться без прийому ліків. Якщо приймаєте які-небудь препарати, обов’язково повідомите про це лікаря.

Крім того, перед проходженням медичного огляду треба узяти в поліклініці особисту амбулаторну карту. У обліковій медкарті зберігаються відомості про перенесені недуги, хронічні захворювання та зроблені раніше щеплення.

Як проходить медогляд?

Обстеження починається в кабінеті у терапевта. Лікар розмовляє з пацієнтом, збирає анамнез, проводить загальний огляд, уточнює відомості, необхідні для оформлення довідки 086.

Потім терапевт направляє пацієнта до таких вузькопрофільних фахівців:

  • хірург (обстеження кінцівок, хребта, пальпація);
  • офтальмолог (перевірка зору);
  • отоларинголог (огляд гортані, горла, носа та вух);
  • невролог (перевірка рефлексів, чутливості, рухових функцій);
  • гінеколог/уролог (огляд живота, зовнішніх статевих органів, пальпація);
  • інші лікарі.

Укладення медкомісії про здоров’я абітурієнта оформляється у терапевта.

Медогляд можна пройти швидко та з комфортом!

Оформлення довідки для вступу у ВНЗ в поліклініці займає від двох днів до декількох тижнів. Для абітурієнтів питання часу завжди гранично важливе. Чи варто говорити, що стрес, на який перетворюється багатогодинна черга в поліклініці, напередодні вступу теж ні до чого. І краще за все проходити його у приватному медичному центрі Medicover – без черг та емоційного навантаження!